Na první pohled bychom si my, občané Brna, mohli na chvíli oddechnout a s uspokojením hledět, že jeden z největších škůdců našeho města škodí právě teď (tj. v červenci 2011) na Šumavě. To však by bylo špatně. Proti blbosti sice nemůžeme vyhrát, ale nesmíme s ní přestat nikdy a nikde bojovat (Jan Werich). A není toho málo, co od roku 1990 napáchala mozková kůra pana RNDr.Mojmíra Vlašína, kterou si já představuji, že má podobu ztvrdlého zeleného žabince. Dr.Vlašín není organizátorem nátlakových akcí zelených aktivistů na Šumavě poprvé. Již v roce 1999 tam velel m.j. i  viselci na státních stromech mgr. Martinu Anderovi, který se posléze stal v minulém volebním období dokonce náměstkem primátora města Brna „pro rozvoj“ a postaral se na tomto rozvoji našeho města o mnohé škody, zejména jako neúnavný guru koalice  „Nádraží v centru“.

Nyní je Dr.Vlašín podle tiskových (m.j. MFD 28.7.2011, s.3) a TV zpráv organizátorem zelených aktivistů na Šumavě opět, ale před  konfrontací s  místními  obyvateli, požadujícími  dne 29.7.2011 odchod aktivistů ze Šumavy,  jak vyplývalo z mediálních zpráv (m.j. PRÁVO, 30.7.2011, s.3), zbaběle couvnul. Zelení se totiž vždycky bojí argumentů, protože dovedou jen protestovat a  ničit. Nedovedu pochopit, že tato individua mohou beztrestně provozovat svou podvratnou činnost a za naše peníze vyvolávat půtky i s Policií ČR. Naopak. Řev aktivistky, upoutané u stromu  připomínal nápadně řev Kateřiny Žákové při policejním zásahu v Praze asi před 8-mi lety, který ji vynesl až do Parlamentu ČR. I takový M.Ander má bohaté zkušenosti z pouličních bitek při pražských demonstrací proti MMF a Světové bance v r.2000, když táhnul v papundeklovém brnění Prahou společně s demonstranty, nesoucími vysoké bílé třepetalky s portrétem V.I.Lenina.

   Ale k  Dr.Vlašínovi blížeji. Když jsem v Zastupitelstvu města Brna v letech 1990-94  jako předseda dopravní komise celého města prosazoval (a prosadil) výstavbu tunelů na Pražské radiále v Pisárkách, jako významné ulehčení dopravě v dané lokalitě města Brna, vystupoval pan Vlašín  proti této stavbě s tím, že je tam biotop a mraveniště. Že v této oblasti dlouhodobě trpěli lidé, zejména kolem staré komunikace v Novém Lískovci, mu bylo upřímně jedno. Po léta se snaží zrušit v Brně Automotodrom a GRAND PRIX, aby tak zničil mezinárodní reputaci nejen našeho města, ale i celé republiky. M.j. prohlásil,  že je nutno zbourat Brněnskou přehradu, protože pod ní u jezu v Komíně mají  ryby nestálou teplotu vody, dále že je nutno všechny ulice v Brně zúžit do jednoho pruhu, že osvětlený bilboard na dálnici D-1 u Ostrovačic je nutno  zrušit, ovšem ne kvůli oslnění řidičů, ale proto, že na něm hyne hmyz. Když se na 4 roky dostal jako jeden ze tří členů Strany zelených do Zastupitelstva JmK, nechtěl darovat Slovákům těžební lanovku na svoz dřeva po kalamitě v Tatrách, aby se prý na ní v budoucnu někdo nevozil (což je očividný technický nesmysl). V městské části Brno-Ořešín žije pod jednou střechou s kozou a  zahrádku nechává úmyslně zaplevelenou a říká tomu ekologické pěstitelství. Samozřejmě brání, jako všichni ekologové v Brně také výstavbě nového nádraží a rychlostní komunikace R-.43 na Svitavy. Nevadí mu, stejně jako panu S.Bartíkovi, že současná komunikace I/43 je už nazývána „silnicí smrti“. Bohužel je smutnou skutečností, že celé naše město je napadeno ekologisty (stejně tak, jako Šumava kůrovcem), kteří v něm mají hlavní stan jako Hnutí Duha, Děti Země, Nesehnutí aj. Vůdce Dětí Země Dr.M.Patrik úspěšně brání jakékoliv výstavbě komunikací a dálnic, říká tomu „vylévání betonu a asfaltu“ a tím brzdí výstavbu dálnice D-3 a D-8 a jenž svůj postoj k lidem vyjádřil nedávno v r.2012 v  diskusi na stanici ČT24 „Před půlnocí“, v níž mu bylo před TV kamerou umožněno se m.j. vyjádřit v tom smyslu, že řidičům by nejraději zavedl výfukové plyny z motorů do kabin jejich aut. Kde a u koho  z ne až tak dávné minulosti se mohl  inspirovat k takové zvrhlosti nechci ani domyslet.  . O svérázné činnosti ekologického aktivisty pana Štěpaníka, který způsobil se svými pomocníky zastavením stavby „Tunely Dobrovského“ již čtvrtmiliardovou škodu a chystá se v tom beztrestně pokračovat, snad netřeba se více rozvíjet.

Jsem držitelem 25.místa v anketě o „Zelenou perlu“ v roce 2003 hned za panem presidentem Klausem a to za můj výrok proti zuřivému ekologistovi M.Štefancovi z NESEHNUTÍ a jako takový si myslím, že pravověrný ekolog typu pana Vlašína by snad  neměl ani zemřít. Domnívám se, že by se měl nechat sežrat lvem, aby po něm konečně zbylo něco pro přírodu (do které počítám na rozdíl od něho i lidi) užitečného.  

 

   A lesy na Šumavě, v současné době sužované kůrovcem a ekologickými aktivisty, bych si do budoucna představoval tak, jak je to znázorněno na připojeném obrázku (U druhého stromu zleva je aktivistka z prvního obrázku).

 

Psáno: 3.9.2011,doplněno v únoru 2013

Obrázky:

Obrněná ochránkyně stromů Foto Petr Josek, Reuters MFD 28.7.2011 str.3

Kresba Miroslav Kemel,  www.kemel.cz, MFD 28.7.2011 str.10